Geomon  s.r.o.
Hydrogeologická a karotážní měření 
Vývoj a výroba měřící techniky pro hydrogeologii
 
  Hlavní stránka
  Služby
  Výrobky
  Software ke stažení
  On-line data
  Kontakt
  Geomon, s.r.o.
  Devonská 999/1
  152 00 Praha 5
  Tel.: 602231408
  Email:
  moucka@geomon.cz
 

 

 

 

LGR 2 HT je autonomní záznamník hladiny a teploty vody, určený k použití například ve vrtech, studnách, nádržích a všude tam, kde je třeba měřit výšku vodního sloupce  bez potřeby stálého napájecího napětí a bez lidské obsluhy.
Princip
LGR 2 HT pracuje na principu měření hydrostatického tlaku vody s automatickou kompenzací vlivu změn atmosférického tlaku. Je vybaven tlakovým čidlem americké firmy Lucas s oddělovací membránou z nerezové oceli, které zajišťuje dlouhodobou stabilitu sondy. Měření je prováděno v nastavitelných časových intervalech a ukládáno do vnitřní paměti přístroje s kapacitou 32000 uložených hodnot.Popis
LGR 2 se skládá se z vodotěsného válcového pouzdra z nerezavějící oceli, ve kterém je umístěno tlakové i teplotní čidlo a veškerá elektronika přístroje, ze závěsu, kterým se zařízení zavěšuje za okraj pažnice měřeného vrtu, a z pouzdra pro baterii. Závěs je s vlastním pouzdrem přístroje propojen speciálním kabelem s polyuretanovým pláštěm vysoce odolným i v mírně agresivním prostředí. Kabel obsahuje ocelová lanka, která zajišťují minimální průtah kabelu i ve značných délkách a dutou žílu pro vyrovnání  změn atmosférického tlaku.

Ovládání
Závěs přístroje obsahuje konektor pro připojení ovládacího počítače. Ovládacím programem je možné nastavovat parametry měření (počet kanálů, intervaly jednotlivých odměrů), zjišťovat nastavení přístroje, stav napájecí baterie, přenášet naměřené údaje do počítače a vymazat vnitřní paměť LGR 2. Jako ovládací počítač lze použít např. notebook nebo kapesní počítač s operačním systémem Windows mobile.

Napájení
Zařízení je napájeno 9V baterií velikosti 6F22 – destičková baterie. Při použití doporučených alkalických baterií vydrží tato baterie napájet přístroj déle než rok (při nastaveném intervalu měření 1 hodina).

Technické parametry

 Pouzdro přístroje  průměr :  25 mm
 délka:  225 mm
 materiál:  ocel nerez
 Měření tlaku  rozsah:  40, 100, 200, 400, 800 kPa
 rozlišení:  12 bitů (cca 0,025 %)
 linearita:  0,1 %
 Měření teploty  rozsah teploty:  0-100 °C
 rozlišení:  12 bitů (cca 0,025 %)
 linearita:  0,5 %
 Záznamník  kapacita paměti:  32000 hodnot
 intervaly měření:  10, 30, 60 sec, 2, 5, 10, 30, 60 min
 napájení:  9V alkalická baterie 6F22