Geomon  s.r.o.
Hydrogeologická a karotážní měření 
Vývoj a výroba měřící techniky pro hydrogeologii
 
  Hlavní stránka
  Služby
  Výrobky
  Software ke stažení
  On-line data
  Kontakt
  Geomon, s.r.o.
  Devonská 999/1
  152 00 Praha 5
  Tel.: 602231408
  Email:
  moucka@geomon.cz
 

 

 

 

GSM Connect je zařízení pro vzdálený přístup k autonomním záznamníkům dat s komunikačním rozhraním LGR 2, jako jsou měřiče hladin, tlaků, průtoků, extenzometry a měřiče dalších veličin použitelný zejména v hydrogeologii, geotechnice a dalších odvětvích, kde je třeba zajistit častý přístup k měřeným datům na vzdálených lokalitách. Zvláště výhodné je jeho nasazení v oblasti sanačních technologií, kde je jeho prostřednictví možno sledovat chod sanačních stanic, případně tento chod i řídit.

Princip
GSM Connect je zařízení využívající datové komunikaci v síti GSM libovolného operátora. Je osazen moderním datovým modulem GSM firmy Siemens s nízkou spotřebou a napájen zapouzdřeným olověným akumulátorem s napětím 6V. Na vstupní straně obsahuje konektory pro připojení až 4 zařízení s protokolem LGR 2.

Ovládání
Z centrálního počítače, odkud jsou zařízení obsluhována, je lze pomocí ovládacího programu navázat datové spojení s libovolným zařízením GSM Connect ve vzdáleném umístění a následně přenést naměřená data ze záznamníku do počítače, nastavovat parametry měření, případně ovládat silové výstupy, určené pro ovládání dalších zařízení, jako jsou čerpadla apod.

Napájení
Zařízení je napájeno zapouzdřeným akumulátorem s napětím 6V a s kapacitou dle potřeby. Standardně je používán akumulátor s kapacitou 12 Ah, jehož energie vystačí  na cca 3 měsíce provozu při typickém intervalu přenosu dat 1x denně. Je-li k dispozici v místě použití napájecí síť 220V lze ji využít, akumulátor potom slouží pouze jako záložní zdroj napájení pro případ výpadku napájecího napětí.